„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

We wtorek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

Dzieci stały się także prawdziwymi czytelnikami. Poznały KODEKS MAŁEGO CZYTELNIKA. Wykonały pracę plastyczną „Postać z mojej ulubionej bajki”. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę- książeczkę, którą zabrał do domu. Przedszkolaki wspólnie wyśpiewały piosenkę „Bajeczki”. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku, dzięki życzliwości rodziców.

Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dla nich dzień!

Skip to content