Kto Ty jesteś? – Polak mały.

Jaki znak twój? – Orzeł biały.

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po wielu  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, godła oraz flagi. Wszyscy tego dnia do przedszkola przyszli ubrani w odświętne stroje.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  utrwaliły  wiadomości na temat tego święta. „Krasnoludki” i ,,Motylki” recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. O godzinie 11.11 dumnie przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Skip to content