W środę 16.11.2022 r. odbył się wyjazd do Kinoteatru w Zawadzkiem na przestawienie edukacyjne w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia pt.: „Dorotka po drugiej stronie tęczy”.
Przedszkolaki poznały przygody głównej bohaterki Dorotki, która za sprawą tornada trafiła do magicznego świata po drugiej stronie tęczy, gdzie rządy sprawuje czarnoksiężnik z krainy Oz. Dzieci poznały Stracha na wróble, który marzył o rozumie, Blaszanego drwala pragnącego mieć serce oraz Strachliwego Lwa, który marzył o odwadze. Podczas podróży bohaterowie napotkali na wiele niebezpieczeństw, z których wyszli zwycięsko.

Dzieci z zaciekawieniem oglądali to przedstawienie multimedialne. Dowiedziały się, że jeśli się czegoś bardzo pragnie to można to osiągnąć. Także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne były spektakularne, chociaż w niektórych przedszkolakach wzbudziło to wiele emocji. Pojawił się strach, przerażenie. Dzięki Dorotce i jej towarzyszom nauczyli się wielu cennych wartości, takich jak przyjaźń, współpraca oraz odwaga.

Skip to content